ikona wczytywania strony

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemęcie

Link do platformy epuap Link do BIP

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Klub Senior+ w Gminie Przemęt
← Powrót do strony głównej

Klub Senior+ w Gminie Przemęt

Ikonka symbolizująca artykuł

Warsztaty z malowania na kubkach ceramicznych.

2023-05-17

Seniorzy z Klubu Senior+ w Gminie Przemęt pod bacznym okiem prowadzącej Dagmary Angier- Sroka podczas warsztatów uczą się jak stworzyć oryginalne kubki dla siebie lub swoich bliskich. Już wiedzą, że nie muszą być profesjonalnymi malarzami. Każdy może opanować tę umiejętność z pomocą cennych rad prowadzącej oraz odpowiednich – wysokiej jakości farb, które będą łatwe w użyciu i nie zostaną zmyte w krótkim czasie.

Oto efekty ich prac.

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjecie 4Zdjęcie 5Zdjecie 6Zdjecie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjecie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjecie 19
Ikonka symbolizująca artykuł

Filcowe podkładki – zrób to sam.

2023-05-17

Praktyczne, ładne, ozdobne, przede wszystkim zaś niepowtarzalne. Filcowe podkładki, bo o nich mowa. Seniorzy z Klubu Senior+ w Gminie Przemęt na cotygodniowych warsztatach uczyli się, jak zrobić filcowe podkładki. Szablony liści monstera, kredy, nożyczki i maszyna do szycia poszły w ruch. Seniorzy uszyli piękne podkładki o różnych wielkościach.

Efekty ich pracy chcemy Wam dziś pokazać …

Zdjęcie 0Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjecie 6Zdjecie 7Zdjęcei 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjecie 13
Ikonka symbolizująca artykuł

Farby w dłoń – czyli warsztaty z malowania na płótnie.

2023-05-17

Seniorzy z Klubu Senior+ w Gminie Przemęt bardzo lubią warsztaty z malowania na płótnie. Mamy w Klubie kilka uzdolnionych osób, ale tak naprawdę każdy uczestnik warsztatów próbuje swoich sił. Powstające obrazy niejednokrotnie są powodem dumy naszych wspaniałych seniorów.

Zobaczcie sami.

Zdjęcie 0Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjecie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12Zdjęcie 13Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16
Ikonka symbolizująca artykuł

Harmonogram Klubu Senior+ w Gminie Przemęt - maj 2023 r.

2023-04-27

Oddział: Kaszczor, Przemęt, Bucz, Mochy.

Warsztaty twórcze, animacja: grafika warsztatowa, malarstwo, rękodzieło, itp.

Prowadzący: Dagmara Angier-Sroka.

Załączniki:

  1. Harmonogram Klubu Senior+ w Gminie Przemęt - maj 2023 r. (plik pdf 194KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Wyjazd plenerowy z seniorami z Klubu Senior + oddział w Przemęcie.

2023-04-17

W dniu 13.04.2023 r. uczestnicy Klubu Senior+ odział w Przemęcie wraz z prowadzącą Dagmarą Angier-Sroka wybrali się na warsztaty plenerowe do miasta Wschowa. Podczas warsztatów seniorzy zwiedzili Muzeum Ziemi Wschowskiej – ekspozycje stałą w siedzibie muzeum przy placu Farnym 3 oraz ekspozycji w drugim oddziale muzeum przy placu Zamkowym 2. Ponadto uczestnicy wyjazdu zostali oprowadzeni po Wschowie gdzie mogli zapoznać się z atrakcjami miasta. Uwieńczeniem wyjazdu plenerowego była wspólna chwila wypoczynku i kawka w jednej z kawiarni miasta.

Na dzień 30.05.2023 r. wyjazd plenerowy do miasta Wschowa mają zaplanowane kolejny odziały Klubu Senior+
w Gminie Przemęt, tj. oddział w Mochach, Buczu i Kaszczorze.

Zdjęcie 0Zdjecei 1Zdjęcie 2Zdjecie 3Zdjęcei 4Zdjęcie 5Zdjecie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10
Ikonka symbolizująca artykuł

Świąteczne przygotowania w Klubie Senior+ w Gminie Przemęt

2023-04-04

Od kilku tygodni w 4 oddziałach Klubu Senior+ w Gminie Przemęt, tj. w Kaszczorze, Przemęcie, Mochach i Buczu seniorzy zaangażowali się w  tworzenie przepięknych dekoracji świątecznych pod okiem Pani Dagmary Angier – Sroka z firmy Dokładnie Tak.

Oto kilka fotografii.

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 8Zdjecie 9Zdjęcie 10
Ikonka symbolizująca artykuł

Harmonogram Klubu Senior+ w Gminie Przemęt - marzec 2023 r.

2023-03-21

Oddziały: Kaszczor, Przemęt, Bucz, Mochy

Warsztaty twórcze: grafika warsztatowa, malarstwo, rękodzieło.

Prowadzący: Dagmara Angier-Sroka

Załączniki:

  1. Harmonogram Klubu Senior+ w Gminie Przemęt - marzec 2023 r. (plik docx 1294KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Harmonogram Klubu Senior+ w Gminie Przemęt - kwiecień 2023 r.

2023-03-21

Oddziały: Kaszczor, Przemęt, Bucz, Mochy

Warsztaty twórcze: grafika warsztatowa, malarstwo, rękodzieło.

Prowadzący: Dagmara Angier-Sroka

Załączniki:

  1. Harmonogram Klubu Senior+ w Gminie Przemet (plik docx 1294KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

O Klubie Senior+ w Gminie Przemęt.

2023-02-27

Klub Senior+ w Gminie Przemęt powstał z myślą o mieszkańcach Gminy Przemęt powyżej 60 roku życia, osób niesamodzielnych, potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Klub ma na celu zapewnienie wsparcia seniorom poprzez umożliwienie korzystania z oferty opiekuńczej, aktywizującej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz prozdrowotnej.

Każdy z seniorów przychodząc do Klubu może zrealizować swoje pasje i zainteresowania. Pobyt w Klubie Senior+ jest nieodpłatny. W sprawie możliwości zapisania się do Klubu Senior+ w Gminie Przemęt należy skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przemęcie osobiście lub telefonicznie, pod numerem: 65 615 69 81.

 

W gminie Przemęt Klub Senior+ posiada 4 oddziały w różnych miejscowościach, tj.  

  • Bucz, ul. Kasztanowa 15,
  • Kaszczor, ul. Cysterska 9,
  • Mochy, ul. Wolsztyńska 6,
  • Przemęt, ul. Klasztorna 5.

Jest przeznaczony dla 40 osób ( średnio 10 miejsc w oddziale ). Zajęcia odbywają się średnio raz w tygodniu w każdym oddziale.

 

Do czerwca 2022 r. funkcjonowanie  Klubu Senior+ w Gminie Przemęt współfinansowane było w ramach projektu Gmina Przemęt wspiera swoich seniorów.  Projekt był realizowany w partnerstwie z Fundacją Centrum Aktywności w Bukwicy. W ramach zajęć z seniorami prowadzone były warsztaty twórcze, tj. zajęcia z malarstwa, fotografii itp. oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Od miesiąca lipca 2022 r. zajęcia w Klubie prowadzi firma Dokładnie Tak. W ramach spotkań seniorzy mają zaplanowane zajęcia z malarstwa na płótnie i szkle, grafiki warsztatowej, rękodzieła – krawiectwa, makramy, itp.

Ikonka symbolizująca artykuł

Spotkanie seniorów z Klubu Senior+ na temat bezpieczeństwa.

2023-02-27

W dniu 24 stycznia 2023 r. w Klubie Senior+ w Mochach oraz w Klubie Senior+ w Buczu zorganizowane zostało spotkanie st. ap. Katarzyny Kucharczak z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz Anny Kryś z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie, podczas którego poruszonych zostało wiele ważnych tematów dotyczących bezpieczeństwa seniorów.

St. ap.  Katarzyna Kucharczyk przedstawiła seniorom różne metody działania przestępców, tj. „na wnuczka”, „na urzędnika”, „na policjanta”. Ponadto omówiła temat uczestnictwa seniorów w ruchu drogowym, a także podjęła temat bezpieczeństwa w zawieraniu umów handlowych podczas tzw. pokazów.

Uczestnicząca w spotkaniu  przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Anna Kryś omówiła zagrożenia wynikające z chorób przenoszonych przez kleszcze, zwróciła uwagę na możliwości ochrony przed chorobami wirusowymi, a także przypomniała zasady dotyczące przechowywania i stosowania leków.

Na koniec spotkania seniorzy otrzymali opaski odblaskowe a także broszury – kompendium wiedzy o bezpieczeństwie seniora.

Pamiątkowe zdjęcie seniorów z zaproszonymi gośćmi. Pamiątkowe zdjęcie seniorów z zaproszonymi gośćmi.
Link do Senior.gov.pl
Link do Biuletynu Informacji Publicznej
Link do ePUAP
Link do Przemoc w Rodzinie Kto może pomóc
Link do Zielonej Linii

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemęcie

ul. Jagiellońska 8
64-234 Przemęt
tel. (65)615-69-82

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępnościRODO