ikona wczytywania strony

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemęcie

Link do platformy epuap Link do BIP

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Aktualności ❯ (archiwum) ❯ Spotkanie profilaktyczno - muzyczne dla osób starszych
← Powrót do strony głównej
← Powrót do wszystkich artykułów z menu "Aktualności" (archiwum)

Aktualności ❯ (Archiwum)

Ikonka.......

Spotkanie profilaktyczno - muzyczne dla osób starszych

2023-11-21
Logo flaga i godło PL + logo MRiPS

W dniu 20 listopada 2023 roku w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie odbyło się otwarte spotkanie profilaktyczno – muzyczne dla osób starszych. Spotkanie prowadzone było w oparciu o autorski program profilaktyczny Pana Lecha Dyblika - znanego aktora teatralnego i filmowego. Recital pn. „Liczy się tylko miłość” był ciekawym programem artystycznym, w których znajdowały się opowieści o rożnych zdarzeniach z życia artysty, w których można było odnaleźć siebie. Artysta podkreślał, że z najtrudniejszych sytuacji da się wyjść oraz, że wiele zawdzięcza innym ludziom. Zaznaczył, że najważniejsza jest miłość i dom, w którym członkowie rodziny pomagają sobie w rozmaitych problemach. Podkreślił, że jeżeli mamy problem przemocy to zawsze możemy zwrócić się o pomoc do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemęcie, gdyż pracują tam ludzie, którzy potrafią pomóc w różnych sytuacjach życiowych. Treści przedstawione były w formie mądrych i dowcipnych, wprowadzających w zadumę historii, które przeżył artysta. Muzyka w wykonaniu Lecha Dyblika uatrakcyjniła spotkanie i stała się ważnym nośnikiem myśli profilaktycznych.

W spotkaniu wzięły udział osoby starsze uczęszczające do Dziennego Domu Pomocy Senior+ w Błotnicy, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemęcie oraz uczestnicy Klubu Seniora Gminy Przemęt z oddziałami w miejscowościach: Bucz, Kaszczor, Mochy i Przemęt.

Spotkanie z Lechem Dyblikiem było możliwe, dzięki realizowanemu przez gminę Przemęt projektowi „Gmina Przemęt przeciw przemocy” współfinansowanemu przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – edycja 2023.

Składamy podziękowania Panu Szymonowi Piechowiakowi - dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie za udostępnienie sali i wsparcie techniczne oraz Pani Katarzynie Wiśniewskiej - Dyrektorowi z Zespołu Szkół w Przemęcie za pomoc młodzieży szkolnej w ustawieniu krzeseł na sali oraz posprzątaniu sali po występie.  

Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 5Zdjęcie 6zdjęcie 7Zdjęcie 8
Link do Senior.gov.pl
Link do Biuletynu Informacji Publicznej
Link do ePUAP
Link do Zielonej Linii
STOP PRZEMOCY - broszura informacyjna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemęcie

ul. Jagiellońska 8
64-234 Przemęt
tel. (65)615-69-82

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępnościRODO